Przeglądaj poprzez

Konto firmowe IdeaBank

Ideabank rachunek firmowy logo Idea Bank to bank dedykowany przedsiębiorcom, posiada on bardzo bogatą ofertę od kont firmowych po kredyty dla firm, faktoring oraz leasing. Wpłaty i wypłaty w oddziałach banku są darmowe. Konto Firma To Ja to świetne połączenie rachunku rozliczeniowego dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą z rachunkiem osobistym

Szczegóły oferty rachunku firmowego Idea Bank – Firma to Ja

Otwarcie konta Firma to Ja w IdeaBank
Nazwa konta firmowegoIdea Bank - FIRMA TO JA
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata mc. za prowadzenie konta0 zł *
Przelew w ramach banku0 zł
Przelew do innego banku0 zł
Przelew do ZUS0 zł
Przelew do Urzędu Skarbowego0 zł
Opłata za realizację polecenia zapłaty0 zł **
Dostępne karty płatniczeMasterCard
Obowiązkowa karta płatnicza do rachunkunie
Opłata za wydanie karty płatniczej0 zł
Opłata mc. za użytkowanie karty płatniczej0 zł gdy suma trans mc.>400zł, inaczej 4,99zł ***
Ilość darmowych bankomatów w krajuwszystkie są darmowe
Wypłata gotówki - bankomaty krajowe0 zł
Wypłata gotówki - bankomaty zagraniczne0 zł
Sposób wpłaty gotówkiodziały banku, inne banki
Koszty wpłat gotówkidarmowe wpłaty w oddziałach banku
Opcja konta oszczędnościowegoTAK, Konto Oszczęd.- Biznes, 3% w skali roku ****
Opcja lokaty w ramach rachunkuTAK, oproc. 6,5% w skali roku, na 1 mc. *****
Opcja konta walutowegoTAK ***
Dopuszczalny limit debetowydarmowy debet do 5 000 zł ******
Koszty kredytuOproc. 0% dla kw. do 5 000 zł, prow. 0zł ******
Dostępne karty kredytoweMC Business Card Idea Bank
Limit kredytowy na karcie kredytowejustalany przez Bank indywidualnie dla Klienta
Obsł. i koszty korzystania z karty kredytowejbez ods. do 59 dni, oproc. 17,99%, opł. 0zł *******
Minimalne wymagane wpływy na kontobrak
Dostępne rodzaje przelewówELIXIR, SORBNET
Dostęp do konta przezinternet, telefon, odziały banku
Sposób autoryzacji transakcji internetowychpoprzez hasła SMS
Wyciąg operacji dokonywanych na rachunkuwysyłany elektronicznie
Zamknięcie konta/wypowiedzenie umowybezpłatne (okres wypowiedzenia 30 dni)
Wersja demo systemu transakcyjnegodemo
Możliwość ustanowienia pełnomocnikaTAK
Sposób zawarcia umowydostarcza kurier lub aktywacja online przelewem

* Jeśli w ramach rachunku Firma to Ja skorzystamy z odnawialnej linii kredytowej to, aby opłata miesięczna za prowadzenie konta była bezpłatna należy w danym miesiącu za pomocą karty płatniczej wykonać przynajmniej 5 transakcji, inaczej opłata za prowadzenie konta Firma to Ja z pakietem odnawialnej linii kredytowej będzie wynosić 4,99 zł. Oplata za prowadzenie konta bez opcji limitu kredytowego jest bezpłatna.
** Utworzenie oraz zmiana zlecenia stałego jest bezpłatna, jednak realizacja takiego zlecenia to opłata w wysokości 1 zł.
*** Opłata za obsługę karty płatniczej wydawanej do rachunku bezpłatnie również wynosi 0 zł przy spełnieniu warunku dotyczącego wykonania co miesiąc transakcji bezgotówkowych kartą na łączą kwotę min. 400 zł, inaczej oplata za obsługę karty wydanej do rachunku Firma To Ja to 4,99 zł na miesiąc.
**** Konto OSZCZĘDNOŚCIOWE – BIZNES posiada oprocentowanie 3 % w skali roku, bezpłatne jest jego otwarcie i prowadzenie oraz pierwszy przelew internetowy w miesiącu, pozostałe przelewy wykonywane w danym miesiącu samodzielnie poprzez system Bankowości Internetowej to koszt 4,99 zł.
***** Lokata PRZEDSIĘBIORCZA oprocentowana jest na 6,5% w skali roku, do uruchomienia lokaty wystarczy kwota od 1000 zł do 10 000 zł. Po wypełnieniu wniosku online o lokatę i przelaniu środków, które mają być ulokowane, należy dodatkowo przesłać do banku e-mailem lub pocztą tradycyjną kopię wpisu do ewidencji oraz numery NIP i REGON, do momentu nie spełniania tego warunku oprocenowanie na lokacie będzie wynosić 4,85% w skali roku dla lokaty 1-miesięcznej. Warunkiem przyznania lokaty jest również fakt nie ulokowania środków pieniężnych na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych prowadzonych przez Bank, przed złożeniem dyspozycji założenia lokaty oraz jeśli Klient nie zawarł z bankiem wcześniej umowy produktu finansowego prowadzonego przez Bank na podstawie „UMOWY RAMOWEJ o udostępnienie Bankowości Telefonicznej, o udostępnienie Bankowości Internetowej i wykonywanie czynności bankowych” Jakie produkty wchodzą w ich skład ?
****** Limit debetowy dostępny jest w ramach udziału w promocji Konto z Debetem dzięki, której istnieje możliwość otrzymania darmowego nie oprocentowanego debetu do 5000 zł w ramach konta Firma to Ja na 12 miesięcy. Limit debetowy powyżej 5000 zł jest oprocentowany na 17,99%, więcej szczegółów znajduje się poniżej w treści dotyczącej konta z Darmowym Debetem.
******* Karta kredytowa MC Business Card Idea Bank posiada okres bezodsetkowy do 59 dni, jej oprocentowanie to 17,99%, a opłata to 0 zł przy wykonaniu transakcji kartą min. 300 zł miesięcznie, inaczej w ramach karty głównej zostanie naliczona opłata w wysokości 4,99 zł. Opłata roczna za wydanie i prowadzenie karty dodatkowej wynosi 0 zł. Dzięki karcie możemy dokonywać wypłat gotówki z bankomatów w kraju bezpłatnie, wypłata z bankomatów za granicą to koszt 2% wypłacanej kwoty, nie mniej niż 10 zł. Bank nie pobiera również prowizji za transakcje bezgotówkowe przy użyciu tejże karty kredytowej.

W ramach otwarcia rachunku Firma To Ja można skorzystać z Promocji i uruchomić usługę Konto z Premią 1000 zł i otrzymać premię w wysokości 1000 zł, za założenie rachunku. Aby skorzystać z takiej możliwości należy spełnić następujące warunki: należy otworzyć rachunek rozliczeniowy Konto Firma To Ja, zawrzeć umowę o debetową kartę płatniczą oraz o korzystanie z usług bankowości elektronicznej, złożyć oświadczenie o poddaniu się egzekucji, przejść pozytywną weryfikacje w BIK oraz Bankowym Rejestrze prowadzonym przez Związek Banków Polskich oraz przystąpić do ubezpieczenia grupowego „Ja i Mój Biznes” oferowanego przez TU Europa S.A. Klient w ramach udziału w Promocji zobowiązuje się do dokonywania comiesięcznych wpływów na rachunek w wysokości minimum 1000 zł, wykonywania comiesięcznych transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty płatniczej wydanej do rachunku na kwotę wyższą niż 500 zł oraz nierozwiązywania umowy o korzystaniu z usług bankowości elektronicznej przez okres 60 miesięcy od dnia przystąpienia do Promocji. Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 29,99 zł miesięcznie, a przelewy internetowe są bezpłatne.

IdaBank oferuje dodatkowo Konto z Darmowym Debetem do 5 000 zł, jest to bardzo dobra oferta dla przedsiębiorców zainteresowanych utworzeniem w ramach konta Firma To Ja limitu debetowego poprawiającego płynność fiansową firmy. Oprocentowanie takiego debetu wynosi 0%, opłata za przyznanie i udzielenie debetu 0 zł, pierwszy debet przyznawany jest na 3 miesiące. Debet można przedłużyć o kolejne 9 miesięcy, jeśli obroty na koncie będą równe wysokości limitu debetowego. Dzięki tej ofercie przedsiębiorcy mogą otrzymać do konta Firma to Ja linię debetową do 5000 zł przez 12 miesięcy całkowicie za darmo (przy spełnieniu powyższych rachunków). W przypadku debetu powyżej kwoty 5000 zł oprocentowanie wynosi 17,99 czy są prowizje ?

Doradca Paweł

Doradca Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 🙂
Doradca Paweł

4 komentarz “Konto firmowe IdeaBank”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *