Przeglądaj poprzez

Konto firmowe Alior Bank

Konto Firmowe Alior BankRachunek Zarabiający Alior Banku to bardzo dobra oferta dla firm. Każdy posiadacz Rachunku Zarabiającego ma szansę otrzymać co miesięczną Premię 100 zł w ramach prowadzenia konta, co np. rocznie daje aż 1200 zł, a  wystarczy posiadać na koncie saldo nie mniejsze niż 30 000 zł. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne bez względu na wysokość salda. Alior Bank premiuje dodatkowo Klientów aktywnie korzystających z konta lub innych produktów oferowanych w jego ramach. Rachunek Zarabiający może być jeszcze bardziej korzystniejszy jeśli Klient spełni w każdym miesiącu przynajmniej JEDEN punkt z tzw. warunków głównego banku:

  • powinien dokonać płatności bezgotówkowych kartą wydaną do konta firmowego lub firmową kartą kredytową na łączną kwotę nie mniejszą niż 2000 zł miesięcznie;
  • wykonać, za pośrednictwem dowolnego rachunku firmowego 20 krajowych przelewów miesięcznie;
  • mieć aktywną usługę Autodealing;
  • mieć przyznany limit kredytowy lub kredyt nie mniejszy niż 10 000 zł;
  • mieć założone lokaty terminowe lub środki na Rachunku Lokacyjnym na łączną kwotę większą niż 30 000 zł (liczone saldo średniomiesięczne);

Dzięki spełnieniu jednej z powyższych opcji krajowe przelewy internetowe są bardziej opłacalne, a wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą są darmowe. W ramach konta przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z wielu innych atrakcyjnych produktów finansowych takich jak lokaty, konta walutowe, limit debetowy oraz karta kredytowa. Rachunek Zarabiający to bardzo interesująca oferta Alior Banku, która dedykowana jest głównie dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Szczegóły oferty konta firmowego Rachunek Zarabiający

Otwarcie Rachunku Zarabiającego
Nazwa konta firmowegoRachunek Zarabiający
Opłata za otwarcie konta0 zł
Opłata mc. za prowadzenie konta0 zł
Przelew w ramach banku0 zł
Przelew do innego banku1 zł spełniając warunek gł. banku, inaczej 1,5 zł *
Przelew do ZUS0 zł
Przelew do Urzędu Skarbowego0 zł
Opłata za realizację polecenia zapłaty0 zł **
Dostępne karty płatniczeMasterCard Business lub MasterCard World
Obowiązkowa karta płatnicza do rachunkunie
Opłata za wydanie karty płatniczej0 zł
Opłata mc. za użytkowanie karty płatniczej3 zł + 2 zł (pakiet bezpieczeństwa) to 5 zł
Ilość darmowych bankomatów w krajuwszystkie lub brak *
Wypłata gotówki - bankomaty krajowe0 zł lub 3%, min. 5 zł *
Wypłata gotówki - bankomaty zagraniczne0 zł lub 3%, min. 5 zł *
Sposób wpłaty gotówkiwpłatomaty, odziały banku, inne banki
Koszty wpłat gotówkiwpłatomaty 0,5% min. 6zł, odziały 0,4% min. 6zł
Opcja konta oszczędnościowegooszczędzanie w ramach Rach. Lokacyjnego ***
Opcja lokaty w ramach rachunkuTAK, oproc. od 2,15% do 2,35% ***
Opcja konta walutowegoTAK ****
Dopuszczalny limit debetowyustalany indywidualnie na podst. zdol. kredytowej
Koszty kredytuOproc. WIBOR 1M + marża banku *****
Dostępne karty kredytoweMasterCard: Business Silver, Business GOLD
Limit kredytowy na karcie kredytowejjuż od 2 000 zł, ustalany indywidualnie dla Klienta
Obsł. i koszty korzystania z karty kredytowejbez ods. do 58 dni, oproc. do 19% ******
Minimalne wymagane wpływy na kontobrak
Dostępne rodzaje przelewówELIXIR, SORBNET
Dostęp do konta przezinternet, Infolinia, odziały banku
Sposób autoryzacji transakcji internetowychpoprzez hasła SMS lub Token *******
Wyciąg operacji dokonywanych na rachunkudo pobrania poprzez bankowość elektroniczną
Zamknięcie konta/wypowiedzenie umowybezpłatne ********
Wersja demo systemu transakcyjnegodemo
Możliwość ustanowienia pełnomocnikaTAK (4 pełnomocnictwa - 0zł, kolejne to 10 zł)
Sposób zawarcia umowyw oddziale lub poprzez kuriera

* Kwota opłaty może być niższa dla danej usługi, bądź Klient może być z niej zwolniony po spełnieniu warunku głównego banku. Klient spełniając jeden punkt z tego warunku: za krajowe przelewy internetowe płaci tylko 1 zł zamiast 1,50 zł oraz może korzystać z darmowych wypłat gotówki w Polsce i na całym świecie (nie spełniając warunku, wypłaty środków z bankomatów Euronet i cash4you to koszt 1 zł, z pozostałych bankomatów w kraju i za granicą to 3% kwoty, min. 5 zł).
** Opłata za realizację polecenia zapłaty – 0 zł, zlecenia stałego – 1 zł.
*** Rachunek Lokacyjny jest otwierany i prowadzony bezpłatnie, do środków ulokowanych na tym rachunku mamy dostęp w każdej chwili, wypłata nie powoduje utraty odsetek, a w miesiącu przysługuje nam jeden darmowy przelew. Na rachunek lokacyjny można wykonywać dowolną ilość wpłat, natomiast wypłata środków możliwa jest po ich przelaniu na swój rachunek podstawowy. Dla kwoty mniejszej bądź równiej 20 000 zł oprocentowanie wynosi 2,15%, dla kwoty powyżej 20 000 zł oprocentowanie wynosi 2,35%. Dodatkowo w ramach rachunku podstawowego można uruchomiać lokaty terminowe, które w zależności od okresu trwania lokaty dla waluty PLN oprocentowane są następująco: od 2,75% do 3,60%. Opłata za otwarcie i prowadzenie wynosi 0 zł.
**** W ramach pomocniczego rachunku walutowego można prowadzić rozliczenia bezgotówkowe w walutach: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, NOK, SEK, RUB, HUF, JPY oraz gotówkowe w następujących walutach PLN, EUR, USD, CHF, GBP. Dla walut EUR, USD, CHF, GBP istnieje możliwość ustanowienia lokat.
***** Limit debetowy dostępny jest po 12 miesiącach od rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej. Oprocentowanie limitu to wysokość stawki jednomiesięcznego WIBORU i marży Banku (która może być negocjowalna bezpośrednio w oddziale Banku). Prowizja za udzielenie kredytu rónież może być negocjowalna w zależności o kwoty limitu i indywidualnych parametrów, bądź innych czynników.
****** Karta kredytowa dostępna jest dla klientów, którzy od minimum 6 miesięcy prowadzą działalność gospodarczą. Okres bezodsetkowy to 58 dni, oprocentowanie dla karty MasterCard Business Silver dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych wynosi 19%, a dla karty MasterCard Business GOLD dla transakcji gotówkowych wynosi 19%, dla trasakcji bezgotówkowych 15%. Opłata za wydanie karty kredytowej to 0 zł, brak opłaty miesięcznej, opłata roczna to 0 zł jeśli średniomiesięczne transakcje przekraczają 1500 zł, inaczej dla karty MC Silver opłata roczna to 40 zł, a dla karty MC Gold 70 zł. Limit kredytowy dla karty MC Siler zaczyna się od 2 000 zł, a dla karty MC Gold od 20 000 zł.
******* W ramach autoryzacji transakcji internetowych Klient posiada dwa sposoby potwierdzeń: korzystanie z tokena – koszt 6 zł miesięcznie, bądź z haseł sms – koszt 20 gr za sms.
******** Jeśli nie korzystamy z tokena to koszt zamknięcia konta wynosi 0 zł (wypowiedzenie 30 dni), bądź jeśli z niego korzystamy i jeśli nie minęło 12 miesięcy od daty otwarcia konta, za każdy miesiąc dopełniający do 12 mc. płaci się 10 zł. Zamknięcie kona użytkowanego dłużej niż 12 miesięcy jest bezpłatne. Przy rozwiązaniu umowy Klienci posiadający token powinien go zwrócić bankowi.

Google odnalazł nas dla fraz:

  • alior bank konto firmowe
  • konto firmowe alior bank
  • alior bank
Doradca Paweł

Doradca Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 🙂
Doradca Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *