Przeglądaj poprzez

Czy warto założyć rachunek firmowy?

Konto firmoweKażdego dnia powstają nowe firmy. Część z nich ma zaplanowaną strategię finansową w sposób idealny, a część wcale się nad nią nie zastanawiała. Strategia rozwoju – a po co to komu? Konto firmowe – przecież żona ma konto, po co mi drugie? Tego typu podejście szybko okazuje się błędne.

Czy konto firmowe jest konieczne? Konto firmowe nie jest konieczne w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, natomiast jest ono bardzo przydatne, a już  wymagane jeżeli chcemy założyć np. spółkę z o.o.

Po co mi konto firmowe? Jeżeli porównać ofertę kont firmowych i osobistych to bardzo często te drugie wypadają lepiej, ponieważ mają niższe opłaty za przelewy, prowadzenie konta i inne parametry. Jednak posiadając konto firmowe w łatwy sposób możemy dowiedzieć się jakie mamy wpływy od klientów, ile wydajemy i zarabiamy, a przede wszystkim możemy rozdzielić własne finanse od tych firmowych dzięki czemu łatwiej będzie nam zarządzać finansami przedsiębiorstwa. Ważne jest też również to, że od początku prowadzenia działalności takie konto pracuje na Nas tworząc historię zarobków. Dzięki temu w razie najwyższej konieczności, bank w prosty sposób i bez zbędnych formalności udzieli Nam kredytu. W niektórych bankach również lokaty, konto oszczędnościowe mają wyższy procent niż w przypadku konta indywidualnego.

Jakie powinno być konto firmowe? W obecnych czasach konto firmowe powinno być internetowe, czyli powinno umożliwiać wysyłanie przelewów on-line. Obecnie bardzo popularne są przelewy internetowe za pomocą usługi PayPal. Ważne też, aby bank realizował przelewy 24h na dobę dzięki czemu przyspieszy to realizację zamówień. Ważne jest również, aby bank pobierał możliwie najniższe opłaty za prowadzenie konta, kartę płatniczą, realizację przelewów i wypłatę gotówki z bankomatów. Warto również zapoznać się z oprocentowaniem lokat, kont oszczędnościowych i kredytów. Aby wybrać idealne dla siebie konto powinniśmy poznać ofertę jak największej ilości banków. Obecnie możliwe to jest za pośrednictwem portalu KontoFirmowe.pl co bardzo upraszcza sprawę i skraca czas wyboru najlepszego konta firmowego.
foto:finanse.egospodarka.pl

Doradca Paweł

Doradca Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 🙂
Doradca Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *