Przeglądaj poprzez

Konto firmowe ING Bank Śląski

Ing bank śląski - konto firmowe z Lwem DirectING Bank Śląski posiada w swojej ofercie Konto z Lwem Direct dla Przedsiębiorców, które jest rachunkiem dedykowanym dla Klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i korzystających z uproszczonej formy rozliczania z Urzędem Skarbowym (np. podatkowa książka przychodów i rozchodów). Rachunek ten to bardzo wszechstronna opcja dla przedsiębiorcy, który szuka naprawdę taniego konta, bardzo dobrego, niezawodnego dostępu do niego oraz możliwości skorzystania równocześnie z dodatkowych opcji przygotowanych w ramach konta oszczędnościowego, linii i karty kredytowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na bardzo dobrą ofertę dotyczącą karty płatniczej wydawanej do rachunku, mianowicie na darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju, oraz bezpłatne jej użytkowanie, przy obrocie bezgotówkowych powyżej 300 zł miesięcznie.

Szczegóły oferty rachunku firmowego Konto z Lwem Direct
[table id=6 /]

* Za wpłaty we wpłatomacie powyżej 50 000 zł bank pobiera opłatę w wysokości 0,15 % od kwoty, która przekroczyła kwotę 50 000 zł. Za wpłaty w oddziale banku pobierana jest prowizja 0,5% kwoty wpłaconej i dodatkowo 10 zł.
** Otwarte Konto Oszczędnościowe, które otwierane i użytkowane jest bezpłatnie, może być prowadzone w walucie PLN, EUR, USD oraz GBP. Rachunek daje możliwość wpłacania nadwyżek finansowych w dowolnie wybranym momencie, a każda nawet najmniejsza kwota jest oprocentowana, co dodatkowo jeszcze bardziej zwiększa nasze oszczędności. Oprocentowanie dla waluty PLN wynosi 2,50% dla kwoty poniżej 100 000 zł i 2,70% dla kwoty powyżej 100 000 zł, a w innych walutach przedstawia się ono odpowiednio, EUR: 0,50%, USD: 0,25%, GBP: 0,50%. Środki w razie potrzeby, wypłacane są bez utraty naliczonych odsetek, a oszczędności na koncie nie podlegają podatkowi Belki.
*** Bezpłatne otwarcie i prowadzenie lokaty terminowej w PLN, EUR i USD, gdzie minimalna wpłata to 1 000 PLN / 500 EUR / 500 USD, oprocentowanie sięga do 3,25%, a czas trwania lokaty to 6, 12 lub 24 miesiące.
**** Wysokość przyznawanej linii kredytowej zależy od okresu prowadzenia działalności gospodarczej (minimum 6 miesięcy) oraz wysokości przychodów (wpływów) na rachunek. Dzieli się ona na dwie główne opcje: linię kredytową STANDARD do 200 000 zł bez zabezpieczenia oraz linię kredytową MEGA do 500 000 zł z zabezpieczeniem. Otrzymując linię kredytową istnieje możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnego programu bankujesz-kupujesz gdzie każda 1 zł odsetek kredytu to 1 pkt. i za zdobyte punkty istnieje możliwość zakupu różnego rodzaju asortymentu na stronie www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/.
***** Oprocentowanie MEGA linii kredytowej (z zabezpieczeniem) to 4%, STANDARD linii kredytowej (bez zabezpieczenia) 7,00% dla kwoty do 20 000 zł, 6,00% dla kwoty powyżej 20 000 zł do 50 000 zł, 5,00% dla kwoty powyżej 50 000 zł, a przyznanie, prolongata linii kredytowej na kolejny okres to koszt 2,0% kwoty kredytu a min. 200 zł (limit odnawiany jest co rok).
****** Karta Kredytowa Visa dla Przedsiębiorców wydawana jest bezpłatnie, a jej okres ważności to 5 lat. Dzięki karcie mamy możliwość dokonywania transakcji na całym świecie, gdzie za transakcje bezgotówkowe nie pobierane są opłaty, podobnie jak za przekroczenie limitu kredytowego, a minimalna miesięczna kwota spłaty to 5% wysokości wykorzystanego limitu (min. 50 zł). Mamy również możliwość wyboru dogodnego cyklu rozliczeniowego, a ubezpieczenie na wypadek nieuprawnionego użycia karty, utraty gotówki pobranej z bankomatu, a także utraty portfela, dokumentów oraz samej karty jest bezpłatne. Opłata roczna za użytkowanie karty to 50 zł, której można uniknąć dokonując transakcji bezgotówkowych na kwotę 500 zł miesięcznie, koszt wypłat gotówki z bankomatu to 3% wypłacanej kwoty min. 9 zł, a okres bezodsetkowy wynosi nawet do 52 dni.

W ramach otwarcia konta z Lwem Direct istnieje możliwość korzystania z wielu funkcji dedykowanych przedsiębiorcom, takich jak zarządzanie grupami przelewów oraz współpraca z systemami finansowo-księgowymi firmy, a dzięki serwisowi telefonicznemu HaloŚląski, z którego korzystać można bez opłat, mamy możliwość składania dyspozycji (takich jak m.in. przelewy w ramach własnych rachunków, przelewy zewnętrzne, sprawdzanie salda) w dowolnej chwili przez telefon, np. w sytuacji, braku dostępu do internetu. Bank udostępnia dwa systemy w ramach korzystania z rachunku firmowego: ING BankOnLine do zarządzania kontem poprzez internet oraz ING BankMobile, który jest dedykowany na telefony komórkowe. Karty płatnicze oferowane do rachunku można wykorzystywać w proponowanych wariantach:

  • MasterCard Business Premium – z przeznaczeniem dla właścicieli lub kadry kierowniczej firmy,
  • MasterCard Business Standard – przeznaczona dla pracowników firmy, gdzie nie ma możliwości sprawdzania w bankomacie Banku salda rachunku.
  • Visa Business Zbliżeniowa – z możliwością sprawdzania salda i realizowania transakcji zbliżeniowych – do kwoty 50 zł bez podania kodu PIN.

Dodatkowo ING Bank Śląski oferuje rozszerzone Konto z Lwem Zysk, które jest dedykowane dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich oraz wspólnot mieszkaniowych. Rachunek ten może być zarządzany przez kilku wspólników oraz pełnomocników.

 

Google odnalazł nas dla fraz:

  • ranking kont firmowych
Doradca Paweł

Doradca Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 🙂
Doradca Paweł

Ostatnie wpisy Doradca Paweł (wszytkie)

Twoja ocena: brak
Ocena: 4 - 2 głosy

Dodaj opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Loading Facebook Comments ...